Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода, откако тие му побарале лична карта за легитимација.

Откако одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува агресивно и физички да се пресметува со еден од службениците. Од МВР велат дека 18-годишникот е приведен во полициска станица.

„Полициски службеници го лишиле од слобода М.Н.(18) , од Скопје, кој при легитимирање поради агресивно однесување кон едно лице, почнал агресивно да се однесува и кон полициските службеници и физички нападнал еден од нив, оштетувајќи го стаклото од влезната врата на станбена зграда“, велат од МВР.

Против него ќе биде поднесена и пријава откако ќе биде документиран случајот.

Претходна вестАлиоски се најде во тимот на неделата во Премиер лигата
Следна вестСончево време со температури до 14 степени