Сообраќајот се одвива непречено пo суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, пo суви коловози, извести АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Претходна вестДоделени „Оскарите“, најдобар филм е „Опенхајмер“
Следна вестПедесет повредени откако авион почнал нагло да пропаѓа на линијата Сиднеј – Оукленд