Среда, првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 10 април 2024 година (среда), Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед во Република Македонија им го честита празникот Рамазан Бајрам.

Претходна вестВообичаено во Скопје: Пешаци одат каде сакаат, возачи не знаат што е црвено на семафор…
Следна вестГолем пожар во Универзална сала