Средба Мицкоски-Гир: ВМРО-ДПМНЕ има силна европска заложба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадор на ЕУ во Македонија, Дејвид Гир, соопшти денска оваа партија.

-На средбата беше потенцирана силната европска заложба на ВМРО-ДПМНЕ како идна влада, што е еден од трите главни постулати на делување, покрај борбата со криминалот и корупцијата и забрзаниот економски развој. Претседателот Мицкоски кажал дека државата мора да се трансформира во секое поле и да се подобри значајно животот на луѓето. Идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, како што е наведено во соопштението, своето делување ќе го базира исклучиво на законите, и злоупотреби како претходната влада во минатото со европското знаменце нема да се применуваат. Заклучок е дека граѓаните заслужуваат европска иднина, и таа мора да дојде што побрзо, информираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна вестБруно Фернандеш сподели стори за Стефан Ристовски и напиша: Феномен!
Следна вестГрозданоски, Дамчевска, Ѓорчев, Нешовски и Петровски, кандидати за претседател на ДПМ