Среде бел ден, околу пладне, скопјанец натепан и ограбен

Среде бел ден, околу пладне, скопјанец бил ограбен во Ѓорче Петров. Од МВР велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

– На 20.01.2024 во 12.45 часот во СВР Скопје, З.К.(50) од Скопје пријавил дека на подрачје на Ѓорче Петров, три лица физички го нападнале и му одзеле чанта со лични документи, велат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходна вестВо галеријата на МКЦ ќе биде поставена изложбата „Кризата Игра“ со дела на Игор Станоески
Следна вестВедро, тивко и многу студено