Tачи од Заев побарал да ја добие финансиска полиција за да истражува трансфери на пари од Иран и Катар

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Имено порталот објави дека Мендух Тачи на оваа средба од Зоран Заев ја побарал финансовата полиција, а како што се наведува порталот на Тачи оваа институција ќе му служи за истражување на трансферите на пари од Иран и Катар.

Веднаш по средбата Тачи ја прифати постизборната коалиција со СДСМ, а по се изгледа и ја добил оваа институција.

Претходна вестЗборовите на либанскиот бездомник ги растажиле сите: Спиев на улица, а сега немам ни улица…
Следна вестМицкоски: Со повисоката цена на струјата приватна компанија ќе се обогатува, а граѓаните ќе осиромашуваат, власта прави грабеж