Тешка сообраќајка во струмичко, загина сопатник на мотоцикл, возачот потешко повреден

Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренесен во струмичката болница во тешката сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш, на влезот во селото Владевци, на крстосницата за селото Сушево.

Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, несреќата се случила во 18:40 часот, а во неа учествувале мотоцикл и автомобил.

Увидот на полицијата и јавен обвинител се уште трае, а патниот правец се уште е затворен за сообраќај во двата правци.

Претходна вестОблачно и дождливо
Следна вестШведска со Лорин и песната „Тату“ победи на Евровизија 2023