Тешко повреден работник во центарот на Скопје, паднал додека изведувал градежни работи

Со тешки телесни повреди се здобил работник кој вчера паднал од објект во градба во центарот на Скопје.

-На 09.02.2024 во 13.10 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен З.Д.(55) од с.Доброшане-кумановско, кој, според пријавеното, додека изведувал градежни работи во објект во изградба на подрачјето на Центар паднал од висина, по што се здобил со тешки телесни повреди, информира МВР.

Известен е трудов инспектор за расчистување на случајот.

 

Претходна вестСела: Централното собрание на АА има право да донесе одлука за разрешување на претседателот
Следна вестГрција го информира светот за неважечки македонски пасоши од 12 февруари