Тешко повреден штипјанец, се превртел со тракторот кој го возел

Во СВР Штип на 8 февруари е пријавено дека околу 09 часот на земјен пат во с.Криви Дол, штипско Д.З.(72) при управување на трактор изгубил контрола, по што тракторот се превртел, а Д.З. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничката болница Штип.

Претходна вестТрипуновски: Граѓаните на Македонија пијат увозно млеко бидејќи власта го уништи сточарството со лошите земјоделски политики
Следна вестСметот на Шар Планина ги испокара политичарите, тие ја префрлаат одговорноста