Тинејџерка малтретирана од 32-годишник во стан во Карпош

Скопјенаец е уапсен од страна на полицијата откако 18-годишна девојка пријавила дека вчера била малтретирана во стан во Карпош.

-На 08.01.2021 во 23.10 часот на подрачје на Карпош, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода М.Ј.(32) од Скопје, постапувајќи по пријава на Џ.К.(18) дека околу 19.00 часот истиот противправно ја задржал во неговиот стан и физички ја нападнал и малтретирал, соопшти полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок

Претходна вестЖарко Караџовски хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести
Следна вестПендаровски, Заев и Џафери на прием кај архиепископот г.г. Стефан