Турски државјанин повреден при работа

Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Прилеп од Итната медицинска помош било пријавено дека кај нив бил донесен Е.К.(39) од Турција, кој се здобил со тешки телесни Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Прилеп од Итната медицинска помош било пријавено дека кај нив бил донесен Е.К.(39) од Турција, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи за правно лице во Прилепско. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител, трудов инспектор и увидна екипа од Полициската станица Прилеп. додек работни задачи за правно лице во Прилепско. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител, трудов инспектор и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Претходна вест121 санкциониран возач во Скопје
Следна вестПоднесена кривична пријава за фалсификување исправа