Турски државјанин уапсен во Катланово поради кражба на возило

Уапсен е државјанин на Република Турција во скопско Катланово поради сомнеж дека украл автомобил.

-Синоќа во 02.30 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ч. од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“, велат од полицијата.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Претходна вестФилипче: Затворањето на угостителските објекти го намали бројот на заразените
Следна вестПреспанско езеро 50 сантиметри под апсолутниот минимум, уште ли ќе се чекаат дождовите?