Уапсен Косовец на Табановце, приложил фалсификувана италијанска возачка дозвола

Денеска во 02.45 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода З.Г.(39) од Косово. При гранична контрола и проверка, тој на увид дал италијанска возачка дозвола за која било утврдено дека е фалсисфикувана.

Лицето било предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Претходна вестГолема полициска акција во струмичко: Уапсен и поранешен градоначалник
Следна вестВучиќ: Западот очекува признавање на Косово, санкции за Русија и став против Кина, сакаат да постават марионетски режим во Србија