Убиен актер во Истанбул: Се обидел да ја заштити свршеницата, a потоа бил претепан до смрт

Емре Ајтекин почина на 32-годишна возраст во Истанбул. Сандра Зепин, ѕвездата на филмот „Збогум, Германијо“, го загуби свршеникот Емре Ајтекин.

Емре, музичар и актер, според порталот „Билд“, бил претепан во Истанбул, а потоа им подлегнал на повредите.

Според извештаите, Сандра Зепин го ризикувала сопствениот живот за да го спаси својот свршеник, но немалo помош.

Според германските медиуми, постои сомневање дека непознати напаѓачи ја малтретирале свршеницата на Емре пред кобниот момент.

Како што пренесува „Билд“, Емре бил претепан во ресторан за брза храна откако Сандра била малтретирана од двајца мажи. Емре сакал да ја смири ситуацијата, а потоа бил нападнат.

Емре Ајтекин се занимавал со музика и глума, а животот го загубил прерано, на 32 години.

Претходна вестИсто сонце ли ја грее Владата и домашниот инвеститор?
Следна вестСпречен шверц на 3.590 таблети „трамадол“ при контрола на автобус