Унгарската авиокомпанија Wizz Air откажува неколку линии во регионот

Следното лето унгарската нискобуџетна авиокомпанија во сопственост на влада на Унгарија, Wizz Air повеќе нема да лета од Љубљана до аеродромот Лутон во Лондон. Со ова, Wizz Air останува само на летови за Скопје три пати неделно.
Компанијата исто така ги откажува летовите од Ниш до Дортмунд, Виена и Малме, што е вкупно седум летови неделно.

Визеростанува на само две линии од Ниш (Базел и Меминген), па наместо 13, Ниш ќе има само седум лета неделно или шест помалку од лани.

И во Бања Лука компанијата укинува две линии и ќе остане само на две линии, па ќе има пет лета помалку од лани, пишува ЗамаАеро.

– Визер дополнително ја пресекува Тузла. Минатото лето имаше 48 летови на 16 линии, зимава девет лета на три линии, но летово има еден лет помалку од зимава, односно ќе има осум неделни летови на три линии, имајќи предвид дека Базел се намалува од три на два. летови неделно, пишува ЗамаАеро.

Претходна вестДоговорот со „Митилинеос“ за гасна централа е нов „Чебрен“, предупредуваат инженерите
Следна вестУбаво: Со донација на ,,Алкалоид” и ,,Комерцијална банка” ќе се гради нов ургентен интернистички центар во склопoт на Токсикологија