Утре без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре на ден 26.02.2024 година без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, корисниците од ул.Николај Островски, ул.Антон Чехов, ул.Пелинце, ул.Лазо Дамовски, ул.Австралиска, ОУ „Страшо Пинџур“ (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 12.00 до 14.00 часот, корисниците од ул.Лука Геров од бр.33 до бр. 43 ( непарни броеви), зградите спроти овие објекти (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од дел од ул.Драгутин Аврамовски Гуте (општина Карпош).

Претходна вестСнег, грмотевици, но и поплави: Ретка појава им се заканува на земјите од регионот, какво време не очекува?
Следна вестСДСМ со ветувања: 1.000 евра просечна и 600 евра минимална плата во новиот мандат