Утре без вода дел од центарот на Скопје

Дел од корисниците од улиците „11 Октомври“ и „Македонија“ во центарот на Скопје утре од 8:30 часот ќе останат без вода поради дефект на приклучна цевка со пречник од 80 милиметри на улицата „11 Октомври“ бр. 8.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата

Претходна вестСо повеќе од 20 милиони туристи, Истанбул е најпосетениот град за 2023
Следна вестМЗТ ја продолжува жетвата на трофеи: Во трилерот во Битола до нов куп-пехар