Утре во Скопје посебен сообраќаен режим, се одржува форум

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен утре во Скопје поради одржување на „Социо-еколошки форум Скопје 2021“, информира МВР.

-Секторот за внатрешни работи Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот што се одвива на сообраќајниците во поширокото централно подрачје на Скопје. Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите што ќе ги даваат униформираните полициски службеници, се вели во информацијата од МВР

Претходна вестОружен грабеж во обложувалница во Аеродром
Следна вестНаутро зима, преку ден лето – така до вторник