25-годишна жена физички нападната и повредена од невенчаниот сопруг

Насилство врз жена во Велес. Имено, лицето К.П. (25) од Велес вчера во 19:50 часот во СВР Велес пријавила дека, на 29 ноември околу 18:30 часот во нивната семејна куќа физички била нападната од најзиниот невенчан сопруг 42-годишниот Д.А., при што и биле нанесени видливи телесни повреди.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестРакометарите на Еурофарм Пелистер гостуваат во Словенија
Следна вестВМРО-ДПМНЕ со протестни блокади пред Владата и МНР: Оставка на Заев – Слобода на народот!