(Видео) Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ добиена е дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот. Сите закажани летови потоа се одложени.

Се појави видео од евакуацијата на патниците, на кое се гледаат патници во паника како се спуштаат по тобоган.

Претходна вестМакедонските ракометарки убедливо поразени од Шпанија
Следна вестДојава за бомба на летот Белград – Подгорица на Ер Монтенегро