Висок пораз за македонските фудбалерки на гостувањето во Франција

Македонската женска фудбалска репрезентација доцна синоќа во Орлеан претрпе убедлив пораз од домаќинот Франција со 11:0 (полувреме 5:0).

Ова беше седми натпревар за избраничките на селекторот Кирил Изов во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Македонската репрезентација на мечот настапи без своите два најдобри фудбалерки Наташа Андонова и Гентјана Рочи кои настапуваат во Шпанија, односно Финска.

„Црвено-жолтите“ по седум натпревари во Г-групата имаат три бода и се на претпоследното, 5 .место.

Французинките се први со максимални пет победи. (МИА)

Претходна вест218 санкционирани возачи во Драчево
Следна вестАктивни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата