ВМРО-ДПМНЕ: Народот пати, ги лажат за гасификација

Заев 5 години оди низ Македонија и ги лаже граѓаните. Истите ветувања кои што ги даваше на претходните избори повторно ги дава сега. Заев во 2016 и 2017 ветуваше гасификација, гасификација нема, но затоа повторно ја ветува, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Според нив, нема место каде што Заев не ветуваше водоводи и канализации, и повторно за истите места Заев пак ветува водоводи и канализации. 4 години ништо не направиле малите зоранчиња, негови градоначалници.

-Заев гледа дека дебело ќе загуби и затоа е нервозен. Затoа Заев навредува и шири говор на омраза. Заев нема решение за ниту еден проблем, затоа што тој е проблемот. Заев 4 години ги лаже земјоделците, лозарите, јаболкарите, овоштарите, оризарите сите мака мачат со продажба на произведеното. Цените кои им се нудат не се доволно ниту трошокот да го покријат, а не пак да им остане нешто за егзистенција. Народот пати. Половина милион луѓе се на раб на егзистенција со по 150 денари на ден, а Заев вози БМВ од 100.000 евра. Тоа е болната реалност, стои во партиското соопштение.

Претходна вестМакедонските ракометарки минимално поразени и во Црна Гора
Следна вестСекој скап зафат или проект во Скопје мора да се провери на референдум