Во двор од куќа починал 38-годишен драчевец

На 20.03.2024 во 17.20 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во двор од куќа на подрачје на Драчево починал М.Ж.(38) од Скопје.

-Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, соопшти МВР.

Претходна вестДИК потврди седум претседателски кандидатури
Следна вестПоштар доставувал пратка на две лица, а тие го нападнале