Поштар доставувал пратка на две лица, а тие го нападнале

Нападнат поштар додека разнесувам пратки. Имено, вчера во 15.30 часот во СВР Скопје, Н.Ј.(46) од с.Никиштани, скопско, пријавил дека околу 11.00 часот во с.Визбегово, скопско, додека извршувал работни задачи како поштар, бил физички нападнат од Н.З.(41) и Ј.З.(30), двајцата од Скопје, на кои им доставувал пратка.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестВо двор од куќа починал 38-годишен драчевец
Следна вестВанковска до Османи: Нека им е на здравје вечерата на тие што ќе ја прифатат, јас не припаѓам во тоа друштво