Во Скопје 137 санкционирани возачи, 43 за брзо возење

Вкупно 137 мерки се изречени во текот на вчерашниот ден во контролите во областа на сообраќајот на територија на град Скопје, соопштија денеска од МВР.

Од изречените мерки за возење повеќе од дозволената брзина се 43 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, две санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, четири мерки за користење на мобилен телефон при возење.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестНенадејно почина Дашмир Беари, селекторот на македонската репрезентација до 17 години
Следна вестДимитриевски: Ќе продолжам да го давам максимумот за Македонија