Во Скопје санкционирани 150 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (22.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 150 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 20 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, осум мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за управување под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестСДСМ: ДПМНЕ фатени во лага, дали ги фалсификуваа потписите за Силјановска?
Следна вестАнгеловска-Бежоска: Зголемувањето на учеството на жените во работната сила може да придонесе за повисок економскиот раст