Во Скопје Север запалено македонско државно  знаме

Пријава за запалено македонско државно знаме довила вчера скопската полиција.

-Вчера наутро Ѓ.З., вработен во Македонски Железници во СВР Скопје пријавил дека на железничката станица „Скопје Север“, едно лице го запалило државното знаме кое било на јарболот, соопшти денеска МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестОтстранети две дивоградби на „Водњанска“
Следна вестОбезбедувач во казино прободен со нож по расправија со едно лице