Во скопскиот затвор починал затвореник

Министерството за внатрешни работи информираше дека во СВР Скопје, од Затвор Скопје било пријавeнo дека во затворот починал осуденикот 41-годишниот Б.М. од Ресен, кој издржувал казна затвор.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, соопшти полицијата.

Претходна вестГо спасиле од сигурна смрт, а тој возвратил со агресија
Следна вестЗошто метларките и закрпените дупки се повеќе споделувани вести, од критиката на лицата со хендикеп кон власта?