Во скопско Визбегово татко ги нападнал своите синови

МВР извести дека во СВР Скопје С.Е.(45) од Скопје пријавил дека на 22.4.2024 околу 18.20 часот во скопското село Визбегово, Х.Ј. од истото село физички ги нападнал неговите двајца синови.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестОБСЕ/ОДИХР ќе ги соопшти првичните оценки за изборите
Следна вестВенеција од денеска наплаќа влез во градот, 5 евра на ден