Времето денес – наутро магла, преку денот сончево

Наутро со услови за појава на магла по одделни котлини.

Преку денот сончево и релативно топло со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец

Претходна вестКирил Прличев учеше од својот голем татко, се бореше за Македонија, го пронајде гробот на Св. Климент Охридски…
Следна вестТаравари во Куманово доби подршка од 75 членови на Централното собрание, од вкупно 133