Времето денес – претпладне облачно, преку денот сончево

Претпладне променливо облачно, преку денот сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 3, а максималната ќе достигне од 12 до 20 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко.

Претходна вестТаравари: AA се приклучи на промената, преостанатиот дел е ДУИ во неволја
Следна вестПродолжува собраниската расправа за избор на уставен судија