Времето денес сончево и натпросечно топло

Сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност.

Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и тивко.

Претходна вестХеројот Христијан Тодоровски удри по фашистите и побара да го нарекуваат Карпош по бестрашниот македонски востаник од 17 век
Следна вестБез струја денеска дел од Карпош, без вода делови од Гази Баба и Сарај