Времето денес сончево и релативно топло

Во петокот во Македонија ќе преовладува сончево и релативно топло време, со умерена облачност.

Во текот на денот ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Утринските температури се движат меѓу 0 и 6, додека највисоките дневни соодветно ќе бидат во интервалот од 10 до 18 Целзиусови степени.

Во Скјопје и околината, исто така, денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Темепратурата ќе достигне до 17 степени.

Претходна вестИстрагата на внатрешната контрола ќе покаже зошто нема доволно обрасци – две и пол години ги лажеа граѓаните дека ќе нема проблеми со личните документи, вели Тошковски
Следна вестБојмацалиев: „МВР за граѓаните” на дело – пристигнаа 140.000 обрасци на ГП Богородица