Времето денес сончево и топло, температурата ќе достигне 27 степени

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени.

Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 25 степена.

Претходна вест60-годишник со метален предмет се пресметувал за паркинг место во Аеродром
Следна вестБез струја дел од Карпош