Без струја дел од Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, информира дека, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе остане дел од Карпош.

Од 9 до 14.30 часот корисниците од улицата Мексичка, улицата Хаванска и дел од улицата Варшавска во општина Карпош ќе бидат без струја.

Претходна вестВремето денес сончево и топло, температурата ќе достигне 27 степени
Следна вестХоспитализирана 71-годишна жена, jа нападнале две лица