Времето денес сончево, попладне краткотрајно невреме

Времето денеска, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и во делови од регионот со услови за краткотарен пороен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 22 степен.

Од недела следува период на стабилно и топло време, а дневните температури ќе бидат повисоки за 3 до 5 степени.

Претходна вестЈунајтед груп Б.В. продолжи со успешен раст во 2023 година со рекордни резултати
Следна вестСообраќајна несреќа во Чаир, две лица повредени