Времето денеска ќе биде сончево и тивко

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од западен правец.

Во Скопје претежно сончево и тивко.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и повисоките места, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од променлив правец.

Дневните температури ќе се движат од 0 до 9 Целзиусови степени.

Претходна вестСе слави Стара нова година, Обрезание на Господ Исус Христос и свети Василиј Велики
Следна вестВлажни коловози на патиштата