Времето денеска сончево и топло време со температури до 17 степени

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе достогнат до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура изнесува -2 степени, а дневната ќе достигне 14 степени.

Утре времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Дневните температури ќе се движат од 12 до 20 Целзиусови степени.

Претходна вестМиовски не му дозволи на Селтик да го победи Абердин
Следна вестМожат ли соопштенија да го исчистат Аеродром, ама и аеродромци да разберат…?