За два денари поскапува само ЕУРОСУПЕР БС-95

Од ноќеска на полноќ за два денари поскапува бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 , додека цените на останатите горива не се менуваат, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Со тоа максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат: Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 85,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98  85,50 (денари/литар), Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е В) 76,00 (денари/литар), Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 75,00 (денари/литар) и Мазут М-1 НС 43,797 (денари/килограм).

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ ги комплетира листите: Ѓорѓија Сајкоски носител во „петката“
Следна вестДимитриевски, Стојчевски, Арсоски, Цеков, Бендевска и Захариевски, носители на листите на ЗНАМ