За неносење маски казнети 470 граѓани

Парични казни од по 20 евра во денарска противвредност во изминатово деноноќие заработија 470 граѓани. МВР соопшти дека тие не ја почитувале мерката за носење лична заштита на лице.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19, се наведува во инфорамцијата на МВР.

Претходна вестШто ново ќе каже Боки 13 за неговите кривични пријави против функционери и бизнисмени?  
Следна вестПрогласена вонредна состојба во Белград поради вирусот