За неносење заштитна маска казнети 846 граѓани

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 846 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестМалолетник прегазен на булеварот „Александар Македонски“
Следна вестКривична пријава против едно лице од Зајас за непостапување според здравствените прописи