Загрижувачко: Без возачка возеле 30 лица, 130 возила биле неисправни и нерегистрирани

Без возачка дозвола вчера возеле 30 лица, а дури 130 возила биле технички неисправни и нерегистрирани, открила полицијата во текот на вчерашните контроли.

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 340 санкции. За пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се 130 возачи, санкционирани се и 35 мотоциклисти, изречени се и 24 мерки за непрописно паркирање, како и 25 казни за неносење на заштитна маска, се наведува во соопштението на МВР.

Од МВР уверуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестКомисијата предлага да нема ПЦР тест со Србија, Црна Гора, Косово и Албанија
Следна вестОпштина Центар не им попушта на оние кои паркираат каде ќе посакаат