Запалени три возила кај скопски Битпазар

На клучката кај скопски Битпазар опожарени три возила, јавува тв21. Полицијата и форезничари се на терен и се врши увид како настанал пожарот.

Информациите се дека е предизвикана материјална штета, но нема повредени, ниту жртви.

Во текот на денот се очекуваат повеќе информации од МВР.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Груби и Ковачевски ја злоупотребуваат ЕУ секогаш кога сакаат да крадат
Следна вестНово пукање во САД, има жртви