Ново пукање во САД, има жртви

Едно лице загина, а две се повредени во пукање во ноќен клуб во Мајами Бич во САД. Како што јави Си-Би-Ес, убиениот прво бил пренесен на интензивна нега во болницата „Џексон Меморијал“, каде подоцна им подлегнал на повредите, се наведува во полициското соопштение.

Во болница се пренесени и две повредени девојки. Полицијата не го соопшти идентитетот на жртвите.

 

Претходна вестЗапалени три возила кај скопски Битпазар
Следна вестЛевица бара платено породилно отсуство и за жените кои што работат земјоделие