Затвореник во Идризово повреден при напад

Затвореник завршил со повреди нанесени со остар предмет за време на инцидент во затворот Идризово.

„Џ.Б.(20) од селото Теарце, Тетовско, осуденик во установата, пријавил дека околу 14.50 часот во кругот на КПУ Идризово, друг осуденик Е.А. физички го нападнал и му нанел повреди со остар предмет. Според пријавеното, на Е.А. му помогнал А.И.“, информираат од полицијата во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестДве лица во Аеродром каснати од кучиња скитници
Следна вестКривична пријава за Дебарчани кои нападнале полицајци