Земјотрес ноќеска регистриран во Скопје

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утринава информира дека земјотресот бил со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала и дека е почуствуван од населението во Скопје и околината.

Претходна вестТројца повредени во руски напад врз Харков
Следна вестКривична пријава против две лица, расчистени 4 кривични дела, одреден притвор