Тројца повредени во руски напад врз Харков

Регионалниот гувернер Олех Синехубов на Телеграм информира дека 13-годишното дете и една жена се хоспитализирани. На друга жена и била укажана помош на лице место.

Службите за итни случаи го ставаат пожарот под контрола, додаде тој.

Претходна вестПолицаец со двајца другари киднапирале скопјанец, му се заканиле дека ќе го убијат него и неговиот татко
Следна вестЗемјотрес ноќеска регистриран во Скопје