Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Канада

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Канада. Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 200 километри југозападно од Порт Мекнил.

Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Претходна вестПолицијата поднесе кривична пријавa за маж од Велес
Следна вестТри лица каснати од кучиња скитници