Жител на Зелениково пронајден мртов

Четириесет и петгодишен маж од Зелениково вчера бил пронајден мртов.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Претходна вестПочинаа седум лица, а потврдени се 414 нови случаи на коронавирус во Македонија
Следна вестТие метеа улици, тој гледаше: директорот на „Комуналец“ „рамо до рамо“ со вработените за Нова година