125 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 125 мерки, меѓу кои 16 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, четири мерки за користење на мобилен телефон при возење, три санкции за некористење на сигурносен појас.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од МВР.

Претходна вестСилјановска-Давкова: Грозоморен напад врз словачкиот премиер, се молиме за негово здравје
Следна вестПетровска: Треба да има оставки во СДСМ